Nflix.pl – top filmy i seriale

Kwiecień 2018 na Showmax Polska – informacja prasowa – zwiastuny i lista premier

showmax-kwiecien-2018
Rewolucja kobiet, uchodźcy z przyszłości i święto 420 – kwiecień w Showmax Polska naprawdę przeplatany jest hitami.

Czerwone suknie płoną, Gilead trzęsie się w posadach – rozpoczyna się jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali 2018 r.! Drugi sezon Opowieści podręcznej nie przestaje być gorącym tematem w kontekście walki z seksizmem i skandalami, związanymi z dramatycznym losem kobiet na świecie. Nadszedł czas na stanowczy y i listasprzeciwu wobec reżimu Gileadu! Podręczne gotowe są walczyć o normalność nawet, jeśli miałoby je to kosztować życie.  Jak dalej potoczą się losy kobiet, których rola sprowadzona została wyłącznie do funkcji rozrodowej, dowiemy się już 26 kwietnia.

Emitowany równolegle z USA serial The Crossing. Przeprawa, dotyka problematyki napływających z terenu objętego wojną uchodźców. Okazuje się, że uciekinierzy pochodzą z miasta znajdującego się… w Ameryce przyszłości. Ich pojawienie się niesie za sobą poważne zagrożenie dla całej ludzkości. Serial porusza realne kwestie moralne, mieszając je z nawiązaniami do klasycznych produkcji science-fiction.

W razie, gdyby przy okazji obchodów 20 kwietnia – święta 420 – widzów wraz z gastrofa – zą naszła ochota na klasykę gatunku kina “eksperymentalnego”, Showmax przygotował parę kultowych tytułów m.in. Las Vegas Parano czy Z dymkiem (Up in smoke).

SZCZEGÓŁOWE OPISY KWIETNIOWYCH PREMIER

 

Opowieść podręcznej, sezon 2 – premiera 26 kwietnia

Rewolucja kobiet Gileadu nadchodzi.

Wielki powrót nagrodzonego 2 Złotymi Globami i 8 statuetkami Emmy, najgłośniejszego serialu 2017 roku! Twórcy zapowiedzieli, że drugi sezon będzie jeszcze bardziej mroczny i znów podejmie trudną tematykę walki z seksizmem i kulturą gwałtu – problemów, które nadal mają odzwierciedlenie w rzeczywistości.

W drugim sezonie hitowego serialu poznamy dalsze losy głównej bohaterki, ciężarnej Offred (w tej roli zdobywczyni Złotego Globu dla najlepszej aktorki serialowej – Elisabeth Moss), która stara się uciec z Gileadu. Powraca także Ofglen (Alexis Bledel znana z familijnego serialu „Kochane kłopoty”) – jej los jest wyjątkowo niepewny po tym, jak dopuściła się ataku na służby Gileadu. Nie zabraknie małżeństwa, do którego dotychczas należała Offred – czyli Waterfordów: Joy (Yvonne Strahovsky) i Freda (Joseph Fiennes). Poza znanymi z pierwszego sezonu bohaterami, pojawią się też nowe postaci, a w ich roli m.in. Clea DuVall, zdobywczyni Oscara Marisa Tomei. DuVall zagra żonę Ofglen – Sylvię. Na widzów czeka też niespodziewany powrót Moiry (Samira Wiley) i Janine (Madeline Brewer).

Po raz pierwszy ukazane zostaną wspominane w pierwszym sezonie kolonie, do których zsyła się bezpłodne kobiety i dysydentów, by oczyszczali ziemię z toksycznych odpadów. Widzowie poznają również bliżej jedną z bardziej przerażających postaci Gileadu – Ciotkę Lydię oraz dowiedzą się więcej o życiu pozostałych Ciotek.

W drugi sezonie będzie miał miejsce pogrzeb jednej z Podręcznych. Nadchodzi rewolucja, a każdy z bohaterów stanie w obliczu wyboru: ulec systemowi, czy sprzeciwić się mu i podjąć heroiczną walkę?

The Crossing. Przeprawa – Premiera 4 kwietnia

Serial twórców Zagubionych o uchodźcach z przyszłości.

The Crossing. Przeprawa jeszcze przed premierą okrzyknięty został duchowym spadkobiercą kultowego serialu Zagubieni. Fabuła mrocznej produkcji skupia się wokół tematu migrującej w obawie przed wojną ludności, której prawdziwe pochodzenie nie jest do końca jasne. Tajemnica goni tajemnicę. Piętrzące się problemy związane z pojawieniem się uchodźców, takie jak przyniesione przez nich choroby, stanowią zagrożenie dotyczące całej ludzkości. Czy za okazanie miłosierdzia wobec potrzebujących przybyszów, społeczeństwu przyjdzie zapłacić najwyższą cenę?

Jude Ellis (Steve Zahn) jest szeryfem w niewielkim rybackim miasteczku w stanie Oregon. Mężczyzna pragnie wieść spokojne życie razem ze swoim młodym synem, z dala od demonów trudnej przeszłości. Na przeszkodzie staje mu jednak niepokojące zdarzenie. Woda wyrzuca na pobliską plażę uchodźców, z których tylko 47 przeżywa. Okazuje się, że uciekinierzy pochodzą z ogarniętego wojną miasta znajdującego się… w Ameryce przyszłości. Rozpoczyna się śledztwo w sprawie uchodźców. Policja i mieszkańcy miasteczka zaczynają szukać odpowiedzi. Jedno jest pewne – ich życie wkrótce zmieni się całkowicie.

W rolach głównych występują między innymi Steve Zahn (Wojna o Planetę Małp, Capitan Fantastic, Witaj w klubie), Natalie Martinez (House of Cards), Sandrine Holt  (House of Cards), i Georgina Haig (Koniec dzieciństwa).

Turn, sezon 4 – Premiera 5 kwietnia

Showmax zaprasza na finałowy sezon sagi o szpiegach Waszyngtona. Dziesięcioodcinkowa opowieść kończy historię Abe’a Woodhulla i jego kolegów z Culper Ring. Czwarta seria zamyka produkcję, nie zostawiając żadnych wątków nierozstrzygniętych. W 1780 r. walka o amerykańską niepodległość wchodzi w decydującą fazę. Szpiedzy z Culper Ring odgrywają kluczową rolę w potyczkach.  Zmagając się z wszechobecną zdradą i podstępem, stawiają kolejne kroki w kierunku uniezależnienie Ameryki od woli Brytyjczyków.

Sens życia według Monty Pythona – Premiera 26 kwietnia

Nagrodzona na festiwalu filmowym w Cannes filozoficzna rozprawa od Monty Pythona, będąca zarazem ostatnim wspólnym obrazem kinowym, zrealizowanym przez brytyjskich komików. Produkcja składa się ze skeczy, których główną tematyką jest ludzkie życie. Panowie w charakterystycznym dla siebie stylu komentują wszystkie najważniejsze egzystencjalne kwestie. Od narodzin, przez dorastanie, kształcenie się, jesień życia, aż po śmierć. Mając za nic poprawność polityczną, Monty Python ostrzem satyry traktuje zarówno tematy tabu, jak i najwyższe świętości. Sens życia jest doskonałym domknięciem obszernej twórczości brytyjskich komików. Po śmierci Grahama Chapmana w 1989 r. zespół definitywnie się rozpadł. Mimo że panowie spotykają się od czasu do czasu na live eventach, raczej nie ma szans na reaktywację. Potwierdził to reżyser Sensu życia, Terry Jones, który w 2017 r. przyznał, iż cierpi na demencję upośledzającą jego zdolności komunikacyjne.  Część artystów jednak wciąż jest aktywna w przemyśle rozrywkowy. John Cleese nie może narzekać na brak ról w hollywoodzkich filmach, a Terry Gilliam jest uznanym reżyserem, mającym na swoim koncie takie przeboje, jak  12 małp, Fisher king czy Las Vegas Parano.

POLSKIE FILMY:

Baby są jakieś inne – Premiera 5 kwietnia

W ostatnim filmie Marka Koterskiego – reżysera takich obrazów, jak Dzień Świra i Wszyscy jesteśmy Chrystusami – ponownie spotykamy Adama Miauczyńskiego (Adam Woronowicz). Bohater poprzednich produkcji reżysera tym razem podróżuje w towarzystwie kolegi (Robert Więckiewicz), z którym toczy burzliwą dyskusję na temat kobiet. Wnioski płynące z ich rozmów są celne, zaskakujące, zabawne i refleksyjne. Marek Koterski w najczystszej formie.

Photon – Premiera 12 kwietnia

Andrzej Chyra w głównej roli niezwykłego obrazu autorstwa Normana Leto. Photon to niesamowita wizualizacja wszystkiego, co wiemy na temat teorii życia, ewolucji, technologii i psychologii. Młody twórca próbuje przy pomocy fabularyzowanej, naukowo-filozoficznej rozprawy zobrazować całą ludzką wiedzę na temat wszechświata. Photon stara się też odpowiedzieć na pytania o naszą przyszłość, ukazując futurystyczne wizje rodem z literatury Stanisława Lema lub Philipa K. Dicka. Fascynująca podróż przez meandry nauki. Nie tylko dla jajogłowych!

Bez wstydu – Premiera 12 kwietnia

Mateusz Kościukiewicz i Agnieszka Grochowska w zmysłowej opowieści o zakazanej miłości między bratem a siostrą. Tadek, po powrocie do swojej rodzinnej miejscowości, dowiaduje się, że jego siostra związana jest z żonatym biznesmanem o politycznych ambicjach. Kierowany obsesją zaczyna walczyć  o siostrę, nie zważając na obyczaje i normy społeczne. Wkrótce relacja rodzeństwa przekracza granicę, po czym nic już nie jest takie samo. Ze względu na tematykę, film wywołał wielkie kontrowersje. Nie przeszkodziło to jednak krytykom docenić obraz, nagradzając między innymi Agnieszkę Grochowską Złotym Orłem za pierwszoplanową rolę kobiecą. Bez wstydu wyreżyserował Filip Marczewski – syn legendy polskiego kina Wojciecha Marczewskiego, twórcy takich produkcji, jak Ucieczka z kina “Wolność”, Dreszcze, Weiser czy Zmory.

AMERYKAŃSKIE HITY:

Wyspa Tajemnic – Premiera 26 kwietnia

Mroczna opowieść od Martina Scorsese z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Detektyw Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) wraz ze swoim nowym partnerem (Mark Ruffalo) przybywa na wyspę, na której mieści się zamknięta placówka psychiatryczna. Panowie mają przeprowadzić śledztwo w sprawie zniknięcia jednej z pacjentek. Szybko jednak okazuje się, że to odludne miejsce kryje wiele mrocznych tajemnic, a rzeczywistość, w którą wkraczają bohaterowie, nie jest taka oczywista.

Hipnotyzer – Premiera 12 kwietnia

Skandynawski kryminał z prawdziwego zdarzenia. Policjant i psycholog prowadzą śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa całej rodziny. Jedyny ocalały – nastoletni chłopak – jest w bardzo ciężkim stanie i standardowe metody policyjne nie wydobywają z niego zeznań. Psycholog, aby uzyskać od chłopca potrzebne informacje, podejmuje się ryzykownej terapii opartej na hipnozie.

20 KWIETNIA – DZIEŃ POD SYMBOLEM 420

420 to symbol pewnej znanej, wielopalczastej rośliny. Związany jest zarówno z godziną – 16:20 – o której to w latach siedemdziesiątych grupka młodych ludzi spotykała się, aby zapalić, jak i bezpośrednio z datą 20 kwietnia, czyli międzynarodowym świętem wesołego ziela. Dla fanów gatunku kina „eksperymentalnego” i lekko psychodelicznego, Showmax przygotował listę dostępnych na platformie tytułów, związanych z zieloną kulturą.

Las Vegas ParanoPremiera 19 kwietnia

Kultowy obraz Terry’ego Gilliama, będący ekranizacją książki Huntera Thompsona z 1971 r. Reżyser, znany z monty pythonowskich, psychodelicznych animacji, stworzył film  określany przez wielu jako audiowizualny narkotyczny trip. Johnny Depp i Benico Del Toro wcielają się w posthippisów, którzy z walizką pełną narkotyków wybierają się do Las Vegas w poszukiwaniu amerykańskiego snu. To, co przeżyją przez najbliższe dni, będzie prawdziwą jazdą bez trzymanki na pędzącym z zawrotną prędkością diabelskim młynie. Oprócz Del Toro (który do swojej roli niemiłosiernie utył – według książki Thompsona, jego postać ważyła ponad 150 kilo) i Deppa, w filmie występują między innymi Tobey Maguire, Cmeron Diaz i basista zespołu Red Hot Chilli Peppers, Flea.

Trawka marzeń (Sex Pot)
Dwaj młodzi panowie odkrywają, że palenie trawki może pomóc im w sercowych podbojach.

Super zioło (How High)
Uczniowie wchodzą w posiadanie tajemniczej substancji do palenia, dzięki której uzyskują wspaniałe wyniki  w szkole. Występują m.in. Method Man i Red Man z Wu Tang Clan.

Nadal palę (Still smokin’)
Dwóch przyjaciół trafia do Amsterdamu, gdzie – paląc jointy – dają niezłe show.

 Z dymkiem (Up In Smoke)
Nowo poznani, cały czas ujarani goście podróżują z Meksyku do USA imprezowym vanem.

Żółtodzioby (Half Baked)
Trójka przyjaciół rozpoczyna handel trawką, by uzbierać na kaucję niezbędną do wyciągnięcia ich kumpla z więzienia. Występuje Dave Chappelle!

Ostra jazda (Road Trip)
Grupka przyjaciół udaje się na długą wyprawę, żeby odzyskać pikantną taśmę wysłaną  omyłkowo  do dziewczyny jednego z nich.

The Big Lebowski
Klasyka w wykonaniu braci Coen. „Koleś” Lebowski wikła się w sieć absurdalnych przestępstw.

Wasza wysokość
Niegrzeczni królewicze i jedna nieustraszona wojowniczka ruszają na ratunek księżniczce. Pomiędzy potyczkami z potworami palą zioło, przeklinają i robią sobie świńskie żarty. Występuje plejada gwiazd, m.in. James Franco, Natalie Portman, Zooey Deschanel, Justin Theroux i Damian Lewis.

POZA TYM:

Rock Dog. Pies ma głos – Premiera 5 kwietnia

Bodi jest pieskiem, który robi wszystko, aby wstąpić do elitarnej jednostki, strzegącej tybetańską osadę przed groźnymi wilkami. Jego życie zmienia się całkowicie, gdy zupełnie przez przypadek trafia w objęcia rock’n’rolla.  Po tym doświadczeniu Bodi postanawia zostać gwiazdą rocka. Opuszcza Tybet i rusza do wielkiego miasta, aby spełnić swoje marzenia. W oryginalnej wersji językowej głosu bohaterom animacji użyczyły gwiazdy takie jak Luke Wilson, J.K. Simmons czy Matt Dillon. W polskiej wersji można usłyszeć natomiast Marcina Dorocińskiego, Annę Dereszowską i Wiktora Zborowskiego, a głównego bohatera dubbinguje młody wokalista Kuba Molęda. Oprócz wyżej wymienionych w obsadzie znaleźli się również muzycy zespołu Afromental.

Ponad wszystko – Premiera 5 kwietnia

Film oparty na książce Nicoly Yoon pod tym samym tytułem. Maddy, piękna i błyskotliwa nastolatka, cierpi na rzadką chorobę, która nie pozwala jej opuszczać sterylnego domu. Zamknięta w czterech ścianach bardzo cierpi, nie mogąc doświadczać świata tak, jak jej rówieśnicy. Pewnego dnia Maddy poznaje Olly’ego, młodego chłopaka, który wprowadza się nieopodal. Dwójkę zaczyna łączyć wyjątkowe uczucie, któremu staje na przeszkodzie choroba głównej bohaterki. Czy nastolatkowie mają szansę na miłość?

Ostatnie tango w Paryżu – Premiera 26 kwietnia

Kontrowersyjny film z Marlonem Brando w roli głównej, opowiada o sadomasochistycznych spotkaniach dojrzałego Amerykanina z młodziutką Francuzką. Mimo że obraz Bernardo Bertolucciego powstał w latach siedemdziesiątych, to wciąż jest o nim głośno ze względu na kontrowersyjną scenę erotyczną, podczas której aktorka Maria Schneider została zgwałcona przez Marlona Brando. W czasie kręcenia filmu 19-letnia Schneider nie została poinformowana, że weźmie udział w scenie gwałtu analnego. Bertolucci i grający główną rolę 48-letni wtedy Marlon Brando wpadli na pomysł ten przy śniadaniu. Inspiracją do brutalnej sceny miała być bagietka i masło. Niczego nieświadoma, początkująca aktorka została zaskoczona sceną gwałtu analnego przy użyciu masła, która nie była zawarta w scenariuszu. W wywiadzie z 2007 r. udzielonym Daily Mail wyznała, że na planie filmu czuła się zgwałcona przez Brando, a doświadczenie współpracy z Bertoluccim doprowadziło do jej problemów psychicznych.

 

O Showmax
Showmax to serwis, w którym można oglądać seriale i filmy przez internet. W ramach miesięcznej opłaty użytkownicy mogą cieszyć się treściami w dowolnych ilościach – bez reklam, za pomocą rozmaitych urządzeń, m.in. smartfonów, tabletów, komputerów czy telewizorów. Mogą także skorzystać z funkcji Ściągnij i oglądać tytuły nawet bez dostępu do internetu. Serwis można wypróbować za darmo przez 14 dni, rejestrując się na www.showmax.com.


Czytaj również:

Netflix: WZNIEŚMY TOAST ZA TĘ PRZERAŻAJĄCO DOBRĄ IMPREZĘ! – Premiera 2. sezonu serialu „A Series of Unfortunate Events / Seria niefortunnych zdarzeń” (2017) w Nowym Yorku – zdjęcia

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska cd. 1 (30.03.2018)


 

Exit mobile version