Netflix nabywa prawa do filmu “Baranek Shaun Film. Farmageddon” w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej
Netflix poinformował, iż nabył prawa do filmu Baranek Shaun Film. Farmageddon w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej.
Film stworzony przez studio Aardman trafi do serwisu Netflix na początku 2020 roku
Serwis Netflix nabył od STUDIOCANAL prawa do stworzonego przez studio Aardman filmu „Baranek Shaun Film. Farmageddon” w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej. Film zostanie udostępniony w serwisie na początku 2020 roku.
W pozostałych regionach film będzie rozpowszechniany przez STUDIOCANAL i jego partnerów dystrybucyjnych.
Reżyseria: Richard Phelan i Will Becher
Producent: Paul Kewley
Producenci wykonawczy: Mark Burton i Richard Starzak, Peter Lord, Nick Park, Carla Shelley i David Sproxton
Scenariusz: Mark Burton i Jon Brown
Streszczenie fabuły: Gdy kosmitka o imieniu LU-LA rozbija się w pobliżu farmy, jej magiczne moce, niepohamowana chęć psocenia i beknięcia na galaktyczną skalę szybko urzekają Baranka Shauna i jego stado. Shaun wybiera się z nową przyjaciółką na poszukiwania jej zaginionego statku kosmicznego, nie wie jednak, że złowroga agencja zajmująca się łapaniem obcych depcze im po piętach. Teraz Shaun i jego stado muszą zapobiec Farmageddonowi, zanim będzie za późno.
Wiele popularnych filmów studia Aardman, takich jak: „Wallace i Gromit: Klątwa królika”, „Wpuszczony w kanał” i „Baranek Shaun. Film” jest dostępnych dla użytkowników serwisu Netflix w większości krajów.
Informacje o firmie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 158 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.
Informacje o firmie STUDIOCANAL
STUDIOCANAL jest firmą stowarzyszoną CANAL+ Group należącą do Vivendi. Jest europejskim liderem pod względem produkcji, dystrybucji i sprzedaży międzynarodowej seriali i filmów pełnometrażowych. Prowadzi działalność na trzech największych rynkach europejskich — we Francji, w Wielkiej Brytanii i w Niemczech — a także w Australii i Nowej Zelandii.
STUDIOCANAL ma jedną z najważniejszych wideotek świata, zawierającą ponad 5500 tytułów z 60 krajów i obejmującą 100 lat kinematografii. Ten obszerny katalog zawiera między innymi takie kultowe tytuły jak „Terminator 2: Dzień sądu”, „Rambo”, „Do utraty tchu”, „Mulholland Drive”, „Pianista” i „Piękność dnia”.
STUDIOCANAL w pełni sfinansowało takie hity jak „Szpieg”, „Paddington” 1 i 2, „Pasażer” i „Baranek Shaun. Film”. Wśród produkcji STUDIOCANAL, które dopiero trafią na ekrany, znajdują się „Radioactive” w reżyserii Marjane Satrapi z Rosamund Pike, „Tajemniczy ogród” wyprodukowany przez Davida Heymana z Colinem Firthem w jednej z głównych ról oraz drugi film w animacji poklatkowej z serii „Baranek Shaun” stworzony przez Aardman Studios.
STUDIOCANAL tworzy i rozpowszechnia wybitne seriale, wykorzystując do tego swoją sieć nagradzanych europejskich firm produkcyjnych, między innymi TANDEM z Niemiec („Shadowplay”), RED Production Company z Wielkiej Brytanii („Years and Years”), BAMBÚ PRODUCCIONES z Hiszpanii („Korytarz śmierci”) i STUDIOCANAL ORIGINAL z Francji („Mucha”). STUDIOCANAL jest również partnerem duńskiego SAM Productions założonego przez Sørena Sveistrupa i Adama Price’a („Jeźdźcy burzy”), a także brytyjskiego GUILTY PARTY PICTURES; firmy produkcyjnej Benedicta Cumberbatcha SUNNYMARCH TV („Patrick Melrose”) oraz URBAN MYTH FILMS („Wojna światów”).
Informacje o firmie Aardman
Firma Aardman z siedzibą w Bristolu (Wielka Brytania) została założona w 1976 roku przez Petera Lorda i Davida Sproxtona. Jest niezależnym studiem uhonorowanym wieloma nagrodami. Zajmuje się tworzeniem filmów, seriali, materiałów reklamowych, rozrywki interaktywnej — na przykład „wizualnie zdumiewającej” (The Guardian) gry konsolowej 11-11: Memories Retold oraz aplikacji StorySign nagrodzonej czterema Złotymi Lwami w Cannes — a także innowacyjnych atrakcji skierowanych zarówno na rynek krajowy, jak i zagraniczny, między innymi nowego kina 4D w Efteling w Holandii. Produkcje tego studia są globalne, nowatorskie, rozrywkowe, świetnie dopracowane i pełne uroku odzwierciedlającego prawdziwy talent, energię i osobiste zaangażowanie zespołu Aardman. Studio stworzyło wiele uwielbianych postaci, na przykład Wallace’a i Gromita, Baranka Shauna i Morpha, a wyniki jego pracy są często naśladowane przez innych twórców. Studio pozostaje liderem w zakresie produkcji niepowtarzalnych i zdumiewających wizualnie treści na potrzeby kina, telewizji, platform cyfrowych i wydarzeń na żywo na całym świecie. W listopadzie 2018 roku firma przeszła na model akcjonariatu pracowniczego, aby zapewnić sobie niezależność oraz zabezpieczyć dorobek twórczy Aardman i kulturę firmy w nadchodzących dekadach. www.aardman.com
Polecamy również
Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 27 listopada 2019
KOMENTARZE: