Nowe filmy i seriale dokumentalne wkrótce trafią do oferty Netflix. Informacja prasowa.
Hollywood, Kalifornia, 13 marca 2020 r. — Jeśli lubisz opowieści o sprawiedliwości społecznej, historię naturalną, biografie bohaterów, którzy wyprzedzali swoje czasy, analizy prawdziwych zbrodni i niewyjaśnionych zdarzeń, w naszej nowej, jedynej w swoim rodzaju kolekcji, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Ponad 147 milionów gospodarstw domowych obejrzało w ubiegłym roku w serwisie Netflix co najmniej jeden dokument. Nasze nowe filmy i seriale dokumentalne dostarczą użytkownikom wielu tematów do rozmów.
Już wkrótce w serwisie Netflix pojawią się nowe filmy i seriale dokumentalne popularnych twórców, takie jak: „Projekt Niewinność”, za którego produkcję wykonawczą i reżyserię odpowiadają nominowana do Oscara Liz Garbus, laureat Oscara Alex Gibney i laureat Oscara Roger Ross Williams, „Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty” w reżyserii Lisy Bryant, którego producentem wykonawczym jest nominowany do Oscara Joe Berlinger, „Osądzeni przez media”, którego producentami wykonawczymi są Jeffrey Toobin i Steven Brill, laureaci Oscarów George Clooney i Grant Heslov z wytwórni Smokehouse Pictures oraz Brian McGinn, Jason Sterman i David Gelb z firmy Supper Club, a także „Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych” w reżyserii nagrodzonej Emmy Nicole Newnham i debiutanta Jima LeBrechta, który na tegorocznym festiwalu filmowym Sundance otrzymał nagrodę publiczności dla najlepszego dokumentu amerykańskiego.
Oto przegląd najlepszych filmów i seriali dokumentalnych, które będą miały premierę w serwisie Netflix w ciągu najbliższych miesięcy:
Król tygrysów (miniserial, premiera 20 marca)
Fangio: człowiek, który poskromił maszyny (film, premiera 20 marca)
Dokument oparty na przeprowadzonym w 2016 roku przez Uniwersytet w Sheffield badaniu, które wykazało, że Juan Manuel Fangio jest najlepszym kierowcą Formuły 1 wszech czasów. „Fangio: człowiek, który poskromił maszyny” stanowi kronikę życia i kariery niekwestionowanego mistrza toru. Fabio ryzykował życiem, osiągając w samochodzie wyścigowym z lat 50. takie same prędkości, z jakimi jeżdżą dzisiejsi mistrzowie Formuły 1. Wszystko to w czasach, kiedy nie przywiązywano wagi do bezpieczeństwa i gdy wielu kierowcom nie udawało się dotrwać do końca sezonu. Reżyseria: Francisco Macri.
Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych (film, premiera 25 marca)
Na terenie tymczasowego obozowiska położonego nieopodal Woodstocku, gdzie wakacje spędzali nastolatkowie z niepełnosprawnościami, powstał rewolucyjny ruch, który na zawsze zmienił życie młodych i stał się zalążkiem wielkiej zmiany. Film „Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych”, wyreżyserowany wspólnie przez nagrodzoną Emmy Nicole Newnham i byłego uczestnika obozów Jima LeBrechta, opowiada nieznaną szerzej historię tej wyjątkowej inicjatywy. Producentami wykonawczymi są m.in. prezydent Barack Obama i Michelle Obama, Tonia Davis i Priya Swaminathan oraz nominowany do Oscara Howard Gertler („Jak przetrwać zarazę”).
Duża dawka skandalu (miniserial, premiera 1 kwietnia)
W 2013 roku policja stanowa Massachusetts aresztowała 35-letnią chemiczkę Sonję Farak, pracownicę policyjnego laboratorium narkotykowego, za manipulowanie dowodami. To był dopiero początek skandalu. Dochodzenie wykazało, że Farak zażywała narkotyki, które miała testować. Czy ktoś o tym wiedział? Kiedy odkrył prawdę? Skala uzależnienia Farak — i liczba osób skazanych na podstawie jej testów — wychodzi na światło dzienne, mimo wielokrotnych prób ukrycia dowodów w sprawie. Ten wciągający czteroczęściowy dokument w reżyserii Erin Lee Carr („Kochana mamusia nie żyje”, „Brudna forsa”) analizuje działanie podstawowej, choć niewidocznej, części systemu wymiaru sprawiedliwości wykorzystywanej w sprawach karnych. Oprócz rekonstrukcji przekonujących zeznań Farak przed wielką ławą przysięgłych oraz rozmów z prawnikami i ekspertami widzowie mają okazję wysłuchać pierwszych publicznych wypowiedzi członków rodziny Farak. Autorzy serialu zastanawiają się też, jak działania jednego pracownika laboratorium kryminalistycznego mogą wpłynąć na życie dziesiątek tysięcy osób.
Projekt Niewinność (miniserial, premiera 15 kwietnia)
Circus of Books (film, premiera 22 kwietnia)
Sekretna miłość (film, premiera 29 kwietnia)
Zbrodnia i łaska: Historia Cyntoi Brown (film, premiera 29 kwietnia)
Życzymy udanej jazdy: Psychodeliczne przygody (film, 11 maja)
Osądzeni przez media (serial, premiera 11 maja)
W rzeczywistości medialnej naszych czasów prawdziwe dramaty z sali sądowej coraz częściej stanowią formę rozrywki. Serial dokumentalny serwisu Netflix „Osądzeni przez media” rzuca światło na najbardziej wstrząsające sprawy ostatnich lat, które zapadły opinii publicznej w pamięć. Od momentu wprowadzenia transmisji telewizyjnych z rozpraw sądowych coraz bardziej liczy się kreatywne opowiadanie historii i prezentacja. Nic nie jest już takie samo. W sześciu odcinkach autorzy serialu „Osądzeni przez media” badają wpływ prasy na zmianę opinii publicznej na temat winy lub niewinności przed procesem, w jego trakcie i po zakończeniu rozpraw. Zaprezentowano w nich sprawy związane z różnymi dziedzinami prawa, np. głośny proces w sprawie morderstwa zainspirowanego programem Jenny Jones, sensacyjną historię politycznego upadku Roda Blagojevicha i sprawę Amadou Diallo, nieuzbrojonego imigranta z Afryki, w którego kierunku nowojorska policja oddała 41 strzałów.
Za produkcję serialu „Osądzeni przez media” odpowiadają firma Supper Club i wytwórnia Smokehouse Pictures. Reżyseria: Skye Borgman („Abducted in Plain Sight”), Garrett Bradley („Time”), nominowany do Oscara Yance Ford („Strong Island”), nominowany do nagrody Emmy Brian McGinn („Amanda Knox”), Sierra Pettengill („The Reagan Show”) i Tony Yacenda ( „American Vandal”). Producenci wykonawczy: autor i prawnik Jeffrey Toobin („American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”), dziennikarz, autor i założyciel stacji telewizyjnej Court TV Steven Brill; laureaci Oscarów z firmy Smokehouse Pictures — George Clooney i Grant Heslov oraz Brian McGinn, Jason Sterman i David Gelb z firmy Supper Club.
Mistrzowie dyktand (film, premiera 23 maja)
Przez ostatnie 12 lat w konkursie Scripps National Spelling Bee zwyciężał uczestnik o hinduskich korzeniach. To rekord w historii dyktanda. Film „Mistrzowie dyktand” uwiecznia wzloty i upadki czwórki uczestników konkursu o hinduskim pochodzeniu, którzy przygotowują się do realizacji swojego marzenia — zwycięstwa w kultowym turnieju. Autorzy dokumentu zarejestrowali wypowiedzi przedstawicieli różnych organizacji i grup społecznych, takich jak dr Sanjay Gupta i Fareed Zakaria z CNN, komik Hari Kondabolu, Kevin Negandhi z firmy ESPN, zwycięzca konkursu Scripps National Spelling Bee z 1999 roku — Nupur Lala, próbując odpowiedzieć na pytanie — co stoi za tym niesamowitym pasmem wygranych i co ono oznacza dla społeczności. Reżyseria i produkcja: Sam Rega. Producent: Chris Weller.
Lenox Hill (serial, premiera 10 czerwca)
Father Soldier Son (film, premiera 19 czerwca)
Athlete A (film, premiera 24 czerwca)
Mucho, mucho amor: Legenda Waltera Mercado (film, premiera 8 lipca)
Street Food: Latin America (serial, premiera w lipcu)
David Attenborough: Życie na naszej planecie (film, premiera w 2020 r.)
Dick Johnson nie żyje (film, premiera w 2020 r.)
Niewyjaśnione tajemnice (miniserial, premiera w 2020 r.)
Kultowy serial „Niewyjaśnione tajemnice” powraca! 12 nowych odcinków to połączenie elementów znanych z oryginalnego serialu i nowoczesnego stylu opowiadania historii skoncentrowanego na bohaterach. Serial opowiada historie zwykłych ludzi, którzy przeżyli coś niezwykłego — od traumy związanej z nieoczekiwanym zniknięciem lub śmiercią bliskiej osoby po dziwne zjawiska nadprzyrodzone. Detektywi, dziennikarze i członkowie rodziny przedstawiają swoje wskazówki i teorie, a także identyfikują podejrzanych w nadziei, że jeden z widzów pomoże im rozwiązać zagadkę. Przedstawiają twórcy oryginalnego serialu: Cosgrove/Meurer Productions i 21 Laps Entertainment, producenci serialu „Stranger Things”.
Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty (miniserial, premiera w 2020 r.)
Multimilioner Jeffrey Epstein trafił do aresztu w 2019 r. Przez całe dekady molestował nastolatki, wykorzystując siatkę ustosunkowanych pomocników, którzy pomagali mu tuszować przestępstwa. Czteroodcinkowy serial dokumentalny „Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty” ujawnia przerażającą historię niestrudzonej manipulacji i handlu seksem. Ofiary Epsteina opowiadają o swoich doświadczeniach, a także o nieustannej walce o godność i normalne życie. Reżyserka Lisa Bryant bada wady systemu prawnego, które umożliwiły wielokrotnemu gwałcicielowi tak długo unikać sprawiedliwości. Za produkcję wykonawczą serialu odpowiada Joe Berlinger („Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego”), a za produkcję — firmy RadicalMedia i James Patterson Entertainment Production we współpracy z firmą Third Eye Motion Picture Company.
Informacje o dokumentach w serwisie Netflix
Serwis Netflix ma na swoim koncie dokumenty, które zachęcają do dyskusji widzów z całego świata, takie jak nagrodzony w tym roku Oscarem dla najlepszego filmu dokumentalnego film „Amerykańska fabryka”, dokument „Fyre: Najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła” czy „Homecoming: Film od Beyoncé”, a także seriale dokumentalne, np. „Bardzo dziki kraj”, „Cheer” i „Procesy w sprawie Gabriela Fernandeza”. W ciągu ostatnich siedmiu lat filmy i seriale dokumentalne wyprodukowane przez firmę Netflix zdobyły cztery Oscary i 15 nominacji do tej nagrody.
Informacje o firmie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 167 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.
Polecamy również
Oferta Netflix Polska na kwiecień 2020 – planowane premiery – oficjalna lista filmów i seriali