Kończący się powoli rok 2020 obfitował w ofercie HBO GO w nowości z wielu różnych gatunków filmowych.
Były wśród nich m.in. produkcje obyczajowe, kryminalne, fantasy, komediowe czy dokumentalne. Nieustająco z każdym miesiącem biblioteka serwisu powiększa się o nowe tytuły zarówno filmowe, jak i serialowe. W 2020 roku użytkownicy mieli do wyboru szeroki wachlarz tytułów. Jakie filmy i seriale widzowie najczęściej wybierali z oferty HBO GO?
Najchętniej oglądanym serialem w mijającym 2020 roku w HBO GO na podstawie danych z okresu styczeń-listopad w Polsce okazała się Wataha. Polska produkcja HBO Europe, nagrodzona m.in. Orłem w kategorii najlepszy serial fabularny za trzeci sezon w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas, zajęła pierwsze miejsce w rankingu. Na drugiej pozycji znalazł się nominowany do Emmy oraz Złotych Globów serial HBO Westworld, czyli mroczna odyseja o narodzinach sztucznej świadomości i ewolucji grzechu, a trzecie miejsce zajęła ekranizacja bestsellerowej powieści Stephena Kinga Outsider.
TOP 10 oglądalności HBO GO w Polsce w 2020 roku – seriale*:
- Wataha
- Westworld
- Outsider
- Wychowane przez wilki
- Czarnobyl
- Gra o tron
- Od nowa
- Nowy papież
- Ślepnąc od świateł
- Zero Zero Zero
Z bogatej kolekcji filmów z biblioteki HBO GO w Polsce widzowie najczęściej wybierali produkcję Quentina Tarantino Pewnego razu… w Hollywood z Leonardo DiCaprio oraz Bradem Pittem w rolach głównych, a zaraz po nim najczęściej sięgali po film Aquaman, w którym w tytułową postać wciela się Jason Momoa. Na trzeciej pozycji uplasowały się natomiast Narodziny gwiazdy z Lady Gagą i Bradley’em Cooperem.
TOP 10 oglądalności HBO GO w Polsce w 2020 roku – filmy*:
- Pewnego razu… w Hollywood
- Aquaman
- Narodziny gwiazdy
- Czarownica 2**
- Avengers: Koniec gry**
- Men in Black: International
- Spider-Man: Daleko od domu
- Shazam!
- Bad Boys for Life
- Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
Wśród seriali dokumentalnych najchętniej oglądaną produkcją w Polsce w HBO GO w 2020 roku okazał się być serial HBO McMiliony, czyli nieprawdopodobna acz prawdziwa historia kradzieży 24 milionów dolarów z loterii Monopoly organizowanej przez sieć McDonald’s w latach dziewięćdziesiątych. Na kolejnych miejscach pod względem oglądalności znalazły się: nagrodzony Emmy Leaving Neverland przybliżający widzom historię dwóch mężczyzn, którzy jako dzieci przyjaźnili się z Michaelem Jacksonem, oraz serial HBO Przysięga, przedstawiający historię organizacji NXIVM, której założyciel i kilku członków zostało oskarżonych o handel ludźmi i wymuszenia haraczy.
TOP 5 oglądalności HBO GO w Polsce w 2020 roku – seriale dokumentalne*:
- McMiliony
- Leaving Neverland
- Przysięga
- Agenci chaosu
- Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta
Na pierwszym miejscu rankingu filmów dokumentalnych znalazł się film w reżyserii zdobywcy Oscara Petera Jacksona I młodzi pozostaną. To dokument, w którym filmowiec, wykorzystując nowoczesne technologie, odrestaurował archiwalne nagrania sprzed 100 lat, aby pokazać historię I wojny światowej. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się film HBO Co się wydarzyło 11 września przybliżający dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się 11 września 2001 roku w Nowym Jorku. Trzecim najczęściej oglądanym tytułem był dokument Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa przedstawiający fenomen Banksy’ego – jednego z najbardziej kontrowersyjnych streetartowych twórców na świecie. Na czwartej pozycji w tym zestawieniu znalazł się polski film dokumentalny HBO Europe o odwadze, miłości i pasji – Lekcja miłości. Film ten opowiada historię Joli – kobiety, która po 45 latach małżeństwa znajduje w sobie siłę, żeby odejść od męża, zacząć życie od nowa i cieszyć się każdą jego chwilą.
TOP 5 oglądalności HBO GO w Polsce w 2020 roku – filmy dokumentalne*:
- I młodzi pozostaną
- Co się wydarzyło 11 września
- Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa
- Lekcja miłości
- Postprawda: Dezinformacja i koszt fake newsów
*Rankingi na podstawie danych z okresu: styczeń-listopad 2020 r.
** Pozycje aktualnie niedostępne w serwisie HBO GO.
Polecamy również
Netflix ogłosił pierwszą oryginalną polską animację „Kajko i Kokosz”