Łatwa obsługa, filmy i seriale dla ludzi w każdym wieku oraz szereg funkcji, które pokochają seniorzy. Poznaj wszystkie pięć dowodów na to, że Netflix to idealny prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Za chwilę Dzień Babci i Dzień Dziadka, a wybór prezentów dla nich nie zawsze jest łatwym zadaniem. Co, jeśli dziadek na święta dostał już skarpetki i książki, a babcia powtarza, że i tak nie ma nic cenniejszego niż wizyta ukochanego wnuczka/wnuczki? Może w takim razie warto postawić na tzw. “experience”? Święto dziadków to świetna okazja, żeby spędzić razem trochę czasu i odwdzięczyć się za dobro, miłość i tysiące życiowych opowieści, których słuchasz od dziecka.
Podziel się z dziadkami bogactwem historii i podaruj im dostęp do biblioteki filmów i seriali. To przecież taka telewizja, którą będą mogli oglądać zawsze i wszędzie, bez programu TV. Oto pięć dowodów na to, że Netflix to idealny prezent dla dziadków.
Tu każdy znajdzie coś dla siebie
Babcia kocha romantyczne historie niczym Pod znakiem Wenus z piękną Sophią Loren w roli głównej, dziadek za to z przyjemnością wraca do klasyków filmowych z gatunku westernów – W samo południe czy kina gangsterskiego – Ojciec Chrzestny? A może wolą wspólnie oglądać polskie produkcje i śledzić perypetie kuracjuszy z Sanatorium miłości? Bogata biblioteka Netflix umożliwi im nieograniczony dostęp do klasyki kina i pozwoli odkryć zupełnie nowe tytuły. Może babcia przy kolejnej wizycie opowie, jak uwiodła ją miłość Simona i Daphne z Bidgertonów albo jak zachwyciła się wyjątkową historią Dwóch Papieży, a dziadek zacznie cytować Sandego z The Kominsky Method albo wskaże jako swój nowy ukochany film Irlandczyka z najlepszą obsadą, jaką mógłby sobie wyobrazić. Tematów do rozmów na pewno nie zabraknie!
Nawet mój dziadek to ogarnie
Wnuk/wnuczka mogą być wsparciem i łącznikiem dziadków z dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się światem. Kto jednak uczył babcię wysyłania SMS-ów albo tłumaczył obsługę komputera wie, że wprowadzanie seniorów w cyfrowy świat nie zawsze jest łatwe. Na szczęście obsługa Netflix jest prosta i intuicyjna nawet dla starszych użytkowników. Wystarczy stworzyć im konto i założyć oddzielny profil, a następnie wytłumaczyć podstawową obsługę. Włącz, wyłącz, odtwórz, stop, przewiń – te wszystkie komendy i symbole przypominają obsługę magnetowidu z tą różnicą, że tutaj nie potrzebują już kasety VHS.
Okulary nie będą już konieczne
Dziadek nie widzi już jak kiedyś, a okulary ciągle gdzieś mu się gubią mimo tego, że są na sznurku? Klasyka. Na szczęście na Netflix znakomita większość tytułów ma polskiego lektora lub dubbing. W prosty sposób można też zwiększyć rozmiar napisów czy zmienić ich kolor, a wtedy będą czytelne nawet dla osób z wadą wzroku. Aby dostosować wygląd napisów, wystarczy wejść w Konto, wybrać opcję Wygląd napisów, którą znajdziesz w kategorii Profile i kontrola rodzicielska, a następnie kliknąć okno Zmień.
Moja lista nie pozwoli zapomnieć
Z wiekiem mamy coraz więcej na głowie przez co robimy się zapominalscy. Skoro odczuwamy to na własnej skórze, nie ma co się dziwić, że seniorom również może coś wypaść z głowy. Warto uzupełnić razem z dziadkami Moją listę, by przygotować im pakiet filmów i seriali “na start”. Dzięki temu nie będą musieli już przebierać w kategoriach w poszukiwaniu tytułów, które chcieliby obejrzeć, ale nie mogą sobie przypomnieć kluczowego hasła. Usiądźcie razem i wybierzcie! Do listy można dołączyć również ulubione filmy, seriale lub programy, które mogą spodobać się seniorom, by później wymienić się wrażeniami!
Netflix zbliża
Netflix to rozrywka dla ludzi w różnym wieku, ale też łączy pokolenia. To kopalnia inspiracji, jeśli chodzi o sposoby na spędzanie razem czasu. Wszyscy rozmawiamy o filmach ze znajomymi, czemu więc nie robić tego z dziadkami? Może wspólnie z nimi przećwiczycie strategie szachowe z Gambitu Królowej albo urządzicie rodzinne gotowanie rodem z The Big Family Cooking Showdown. Kto wie, może przy następnym spotkaniu dziadek zamiast “A za moich czasów…”, powie „Słuchaj, widziałem na Netflix…” i będzie to znak, że za chwilę rozpocznie się Wasza kolejna wspólna przygoda.
Na koniec jeszcze podpowiedź – by uzbroić się w wachlarz tematów do rozmów podczas kolejnej wizyty u dziadków możesz podejrzeć ich historię oglądania i zobaczyć, jakimi tematami najbardziej się interesują. Wystarczy zalogować się i wejść na stronę Konto. Następnie wybrać w sekcji Profile i Kontrola Rodzicielska wybrany profil oraz otworzyć zakładkę Moja aktywność. Historię przeglądania można w całości przejrzeć bądź pobrać z profilu wybierając przycisk Pobierz wszystko.
Polecamy również
Bo to grzech – nowy serial autorstwa Russela T. Daviesa zadebiutuje w styczniu 2021 w ofercie HBO GO